نام های دیگر آرتیشو(کنگر فرنگی-کنگر خرشوف-کنگرک-کنگر بوستانی-انگنار-انگینار-زلم نباتی-شکاعی- Compositeae -Cynara Scolymns)

اسم علمی:

Cynara Scolymns

خانواده:

Compositeae

اسامی فارسی:

کنگر فرنگی-کنگر خرشوف-کنگرک-کنگر بوستانی-انگنار-انگینار-زلم نباتی-شکاعی


منبع:Artichoke-daroo.blog.ir

۰ نظر ۰ ۰

خواستگاه و پراکنش جهانی و ایران کنگر فرنگی

موطن اصلی این گیاه نواحی مرکزی و غربی مدیترانه ، اروپای جنوبی ، شمال آفریقا و بسیاری از نقاط آسیا و جزایر قناری است. در ایران در گنبد ، گرگان ، اصفهان و بابلسر کشت میشود و در مناطق غربی مثل کرمانشاه و کردستان بصورت خودرو وجود دارد.

منبع:Artichoke-daroo.blog.ir

۰ نظر ۰ ۰

گیاه شناسی کنگر فرنگی

گیاهی است علفی ، خشن و ساقه زیر زمینی چند ساله دارد.این گیاه از خانواده کاسنی است . برگ ها طویل و خاکستری رنگ است و گل ها در انتهای ساقه تشکیل میشود. غوزه های دارد که حاوی تعداد زیادی براکته میباشد(فلس ها یا براکته ها خوراکی است). کاشت آن در فضای آزاد صورت میگیرد. گیاه مذکور با بذر و پاجوش تکثیر میوشد.


گیاه آرتیشو1

منبع:artichoke-daroo.blog.ir


۰ نظر ۱ ۰
درباره ما
آرتیشو گیاهی بسیار قدیمی است که در طب سنتی سابقهای دیرینه دارد.در برخی از مناطق دنیا مثل نواحی مرکزی و غربی مدیرترانه قدمت 2500 ساله دارد.این گیاه در حال حاضر در بسیاری از مناطق دنیا کشت میشود هم مصارف دارویی دارد و هم مصارف غذایی و خوراکی. هدف این وبلاگ این است تا با استفاده از تخصص دکتران و اساتید دانشگاه در مورد این گیاه منحصر بفرد اطلاع رسانی نماید
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از کلید سل